W dzisiejszych czasach, podczas budowy, modernizacji czy wykańczania nieruchomości, największym powodzeniem cieszą się koncepcje, które łączą funkcjonalność z nienaganna estetyką. Przykładem takiego rozwiązania są systemy ogrodzeniowe panelowe, które robią prawdziwą furorę ze względu na swój uniwersalny charakter, wysoki walor użytkowy oraz atrakcyjny wygląd. Ogrodzenia na bazie systemów panelowych są proste w montażu, a także doskonale nadają się zarówno do zabezpieczania posesji mieszkalnych, jak i obiektów usługowych czy przemysłowych. Spektrum zalet i korzyści, jakie cechują tego typu ogrodzenia jest jednak znacznie szersze, dlatego rozwiązanie to staje się coraz powszechniejsze.

Czy systemy ogrodzeniowe panelowe to popularne rozwiązanie?

Przemyślane systemy ogrodzeniowe panelowe - mają wszystkie cechy, które sprawiają, że rozwiązanie to sukcesywnie zyskuje na popularności i coraz częściej widywane jest w przestrzeni prywatnej oraz publicznej. Ogrodzenia te świetnie prezentują się wokół różnego typu obiektów, w tym m. in.:

  • budynków/posesji mieszkalnych,
  • terenów firmowych, handlowych itp.,
  • placówek oświatowych (przedszkola, szkoły),
  • terenów produkcyjno-magazynowych,
  • obiektów sportowych, np. wielofunkcyjnych boisk, kortów tenisowych. 

Co najistotniejsze, oprócz estetyki - ogrodzenia panelowe doskonale wypełniają swoje zadania w zakresie szczelnej ochrony terenu danej nieruchomości.

Kompleksowa technologia zaspokaja wszystkie potrzeby i oczekiwania w obszarze funkcjonalnego zabezpieczenia terenu. W ramach rozwiązań systemowych, dostępne są nie tylko przęsła i niezbędne elementy montażowe (np. słupki, akcesoria do mocowania itp.), ale również dedykowane furtki oraz bramy wjazdowe. Tego typu ogrodzenie jest bardzo trwałe, a w razie ewentualnego mechanicznego uszkodzenia - umożliwia łatwą wymianę poszczególnych elementów. W nowoczesnym budownictwie ceni się rozwiązania wszechstronne, praktyczne oraz efektowne - jak modułowe ogrodzeniowe panelowe.

Systemy ogrodzeniowe panelowe - wygodne i praktyczne rozwiązanie

Nowoczesne systemy ogrodzeniowe panelowe montuje się szybko, sprawnie i wygodnie, dzięki czemu w krótkim terminie z powodzeniem można zagrodzić dużą powierzchnię terenu. Błyskawiczny montaż to nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim kosztów związanych z usługą profesjonalnego wykonania ogrodzenia wokół domu, firmy bądź innego rodzaju obiektu. Ogrodzenie dostępne jest w szerokiej palecie kolorystycznej, przez co łatwo jest dopasować je do istniejącej albo pożądanej aranżacji otaczającej przestrzeni. Odpowiedni dobór grubości prętów oraz przemyślana konstrukcja - przekłada się na optymalną sztywność i relatywnie niewielką ilość zużytego materiału (stali) - co ma także bezpośrednie odzwierciedlenie w atrakcyjniej cenie produktu.

W zależności od preferencji i pożądanego poziomu zabezpieczenia terenu, ogrodzenia panelowe dostępne są w modułach o różnej grubości prętów stalowych oraz wysokościach przęseł. Duże zróżnicowanie parametrów - to pewność idealnego dopasowania ogrodzenia do dowolnej specyfiki chronionego obiektu. Wartym podkreślenia jest fakt, iż cała powierzchnia ogrodzenia zabezpieczona jest przeciwko korozji, dlatego nie ma już konieczności konserwowania poszczególnych jego elementów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Wszystkie przęsła wchodzące w skład systemu ogrodzeniowego panelowego - posiadają skuteczna ochronę antykorozyjną. Niektóre modele są ocynkowane, inne malowane proszkowo, a pozostałe pokryte zostały miękką otuliną z PCV - potwierdza zabezpieczenie przed rdzą - specjalista ds. kontroli i jakości. Powierzchnia ogrodzenia jest także odporna na ekspozycję na intensywne nasłonecznienie oraz szkodliwe działanie promieni UV.

Systemy ogrodzeniowe panelowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Przy wyborze ogrodzeń z paneli, w pierwszej kolejności należy kierować się odpowiednim zabezpieczeniem terenu przed łatwym wtargnięciem na prywatną posesję nieuprawnionych/postronnych osób czy błąkających się zwierząt. Istotna jest też funkcjonalność, związana m. in. z trwałością i odpornością na mechaniczne uszkodzenia, działanie czynników zewnętrznych (np. wilgoć, duże wahania temperatur, promieniowanie UV) oraz jak najmniejszą uciążliwością w trakcie eksploatacji ogrodzenia. Ogrodzenie powinno być również estetyczne i współgrające z budynkami, budowlami i elementami tzw. małej architektury. Na szczęście, proste systemy ogrodzeń panelowych - dobrze komponują się zarówno ze stylem klasycznym, jak też nowoczesnymi i minimalistycznymi aranżacjami.

Co jeszcze warto wiedzieć o panelowych systemach ogrodzeniowych?

Nie należy zapominać, że nawet najbardziej estetyczne elementy, jeśli zostaną niewłaściwie bądź niedbale zamontowane - psują ostateczny efekt, a ogrodzenie traci swoją wartość użytkową. W związku z tym, warto powierzyć montaż sprawdzonej i fachowej firmie - najlepiej producentowi/dostawcy, który obejmie gwarancją nie tylko produkt, ale i usługę kompleksowego wykonania całego ogrodzenia.

Ogrodzenie panelowe można montować bezpośrednio do samego gruntu, jednak bardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej prefabrykowanej podmurówki. Gotowe betonowe podmurówki stabilizują dodatkowo konstrukcję ogrodzenia, ograniczają ryzyko korozji, a poza tym - ułatwiają np. koszenie trawy i utrzymanie czystości. Wykorzystanie prefabrykatu pozwala na przeprowadzenie prac montażowych w trakcie całego roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Decydując się na zakup tego rodzaju ogrodzenia, warto wybrać solidnego sprzedawcę, który zadba również o sprawny transport poszczególnych elementów systemu. Niewłaściwie przewożone przęsła mogą ulec deformacji, a antykorozyjna powłoka uszkodzeniu, co wpłynie na estetykę oraz żywotność całego ogrodzenia.

Tego typu ogrodzenia zadowolą wszystkich, którzy doceniają wysoki standard, funkcjonalność oraz estetykę w pakiecie i w przystępnej cenie.