Czy ogrodzenie posesji wymaga od nas jakiejkolwiek wiedzy? Zdecydowanie tak, przede wszystkim wiedzy na temat trwałości poszczególnych materiałów i skuteczności danego rozwiązania. Bez odpowiednich informacji nie jesteśmy w stanie wybrać dobrze, ponieważ nie posiadamy zestawienia zalet i wad. Czym charakteryzują się ogrodzenia stalowe? Dlaczego są nazywane najtrwalszymi płotami i czy posiadają jakieś wady? O tym wszystkim przeczytasz w artykule. 

Wybór ogrodzenia 

Najważniejszym aspektem przy wyborze ogrodzenia jest to, aby rozwiązanie spełniało nasze indywidualne oczekiwania. Każdy pragnie czegoś innego i w wielu przypadkach zależy nam na różnych cechach ogrodzenia. Dla jednych coś ma ogromne znaczenie, zaś dla drugich jest to kwestia nieistotna, którą chętnie mogą pominąć. Zastanówmy się więc, czego tak naprawdę oczekujemy od płotu. Warto również zapoznać się ze specjalistycznymi artykułami, w których każdy aspekt ogrodzenia jest dokładnie opisany. Takie zestawienie zalet z mankamentami ogrodzenia daje nam pełen obraz sytuacji. Wówczas wiemy, czy warto zdecydować się na to rozwiązanie, czy lepiej poszukać czegoś innego, co spełni wszystkie nasze potrzeby. 

Dobrym pomysłem są także fora internetowe, które najczęściej są znakomitym źródłem informacji nie tylko o samych produktach, ale również o producentach i sprzedawcach. Wiele osób często nie jest zadowolonych z zakupionych przez siebie rozwiązań i chce podzielić się swoimi obiekcjami na ten temat, a przy okazji przestrzec innych, przed nietrafionym wyborem. Opinie idą także w drugą stronę – zadowoleni klienci polecają zakupione przez siebie rodzaje ogrodzeń i dzielą się kontaktami do najlepszych producentów oraz dystrybutorów, którzy oferują produkty najwyższej jakości. 

W Polsce temat pieniędzy jest trochę tematem tabu, jednak fora internetowe rządzą się swoimi prawami. Tam tabu nie ma miejsca, a ludzie dokładnie opisują co i ile kosztowało. Właśnie dlatego to miejsce, w którym osoby nabywające w przyszłości ogrodzenie, mogą zaczerpnąć naprawdę sporo praktycznej wiedzy, której kwestia finansowa jest nieodłącznym elementem. 

Ogrodzenie stalowe – charakterystyka

Dlaczego ogrodzenia stalowe mają tak dobre opinie wśród klientów? Przede wszystkim ze względu na trwałość materiału. Stal to bardzo mocne i trwałe tworzywo. Nie są mu straszne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. W zależności od tego, jak uformowana jest stal, możemy dobrać kształt i styl płotu do naszej posesji. Ogrodzenia stalowe możemy podzielić na dwa rodzaje: ogrodzenia panelowe oraz ogrodzenia kute

Ogrodzenie stalowe kute

Ten rodzaj ogrodzenia jest niezwykle zdobny i elegancki. Niegdyś na posesjach prywatnych spotkać można było wyłącznie takie ogrodzenia. Idealnie wpisywały się w klimat podmiejskich willi i domów jednorodzinnych. Ich unikatowy wygląd świetnie podkreśla charakter każdej posesji. Oddaje to, co miłośnicy wyjątkowych elementów chcą wyeksponować najbardziej. Pamiętajmy, że ogrodzenie jest zawsze na pierwszym froncie. Stanowi więc idealny wstęp do stylu domu i ogrodu. Powinien więc łączyć się z tymi elementami. Ogrodzenia kute świetnie współgra z klasyką. 

Ogrodzenie stalowe panelowe

Stalowe ogrodzenie w formie paneli ogrodzeniowych to od wielu lat prawdziwy hit. Składa się z modułów stalowych, osadzonych w ramie. Ten typ płotu doskonale odzwierciedla nowoczesne posesje, w których ogrodzenie stanowi doskonałe uzupełnienie. Ogrodzenia panelowe mogą występować w dwóch typach – wypełnienie z drutu ocynkowanego bądź stalowych przęseł. Ogrodzenie z szerokich przęseł idealnie sprawdza się w przypadku budynków utrzymanych w stylu nowoczesnym. 

Ogrodzenia panelowe ocynkowane, niezależnie od rodzaju wykonania, są pomalowane proszkowo. Co to oznacza? Specjalna technologia malowania pod wysokim ciśnieniem sprawia, że materiał ten jest dodatkowo zabezpieczony przed korozją. Czynniki atmosferyczne, które są destrukcyjne dla wielu materiałów, nie mają szans z tak chronioną powierzchnią ogrodzenia. 

Ze względu na to, że ogrodzenia stalowe są dość ciężkie, obrazuje nam to również ich trwałość i odporność. Dobrze zamontowanego ogrodzenia nie jest w stanie ruszyć praktycznie nic. Doskonale więc chronią posesję przed intruzami. Pamiętajmy, że estetyka tego rodzaju ogrodzeń w niczym nie ustępuje łatwości ich zamontowania. Moduły łączy się za pomocą odpowiednich akcesoriów montażowych, bez konieczności pomocy ze strony fachowców. 

Ogrodzenie aluminiowe a ogrodzenie stalowe

Mając wszystkie te informacje, klaruje nam się obraz wybranych przez nas rozwiązań. Możemy wówczas porównać kilka opcji i zestawić ich wszystkie zalety oraz wady. Weźmy pod lupę ogrodzenie aluminiowe

W porównaniu z ogrodzeniem stalowym, aluminium jest równie estetyczne, jednak zdecydowanie bardziej narażone na korozję. O ile dobrze zabezpieczona stal nie wymaga żadnego czyszczenia, o tyle aluminium niestety musimy systematycznie czyścić z zabrudzeń. Nie jest to zbyt wygodna opcja, dlatego wiele osób rezygnuje z tego pomysłu. 

Ogrodzenie gabionowe a ogrodzenie stalowe

Wielu klientów przejawia opinie, że ogrodzenia gabionowe charakteryzują się niską estetyką. Ponadto niedokładnie wykonane płoty gabionowe, cechują się niestabilnością. Niestety często występuje także problem z rdzewieniem drutu. Wszystko to sprawia, że po kilku latach wystawienia na czynniki zewnętrzne, ogrodzenie gabionowe wygląda nieestetyczne, zaniedbanie i nie posiada już tylu zalet, co na samym początku. Prowadzi to również do obniżenia jego skuteczności i trwałości, ponieważ ogrodzenie pokryte korozją, bardzo szybko niszczeje. 

Na tle tych rodzajów ogrodzeń, płot stalowy wypada zatem znakomicie. Przy wyborze warto więc kierować się doświadczeniem innych klientów oraz tym, co trwałe i sprawdzone. Z pewnością ogrodzenie stalowe na Waszej posesji spełni oczekiwania i sprosta wyzwaniom, jakie przed nim stoją. Względy estetyczne pozwolą cieszyć się zachwytem przechodniów i gości, a to najlepsza nagroda dla właścicieli posesji.