Zapewne oba rozwiązania, o których dzisiaj będziemy pisać, mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zależy to przede wszystkim od stopnia korzystania z powyższych ogrodzeń i dobrych bądź złych doświadczeń z nimi związanych. Bez wątpienia jednak mają one swoje zalety i więcej lub mniej wad. W którym przypadku będzie więcej mankamentów i na czym należy opierać się przy podejmowaniu tak istotnej decyzji, jaką jest ogrodzenie posesji? 

Dlaczego WARTO zainwestować w ogrodzenie plastikowe?

Na rynku jest dostępnych mnóstwo rodzajów ogrodzeń plastikowych i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia producentów, którzy wprowadzają na rynek coraz to nowe wzory. To niewątpliwy pozytyw, ze względu na fakt, że możemy ogrodzenie plastikowe dobrać do własnych potrzeb. Indywidualne podejście do każdego typu ogrodzenia rozwija przed nami wachlarz możliwości. Płot szyty na miarę na pewno jest idealnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy szukają czegoś wyjątkowego. 

To rozwiązanie jest także wyjątkowo estetyczne. Panele ogrodzeniowe zazwyczaj są wykonane z dobrej jakości materiału, choć oczywiście zdarzają się nietrafione produkty. Wszystko zależy od jakości materiału i dbałości o szczegóły. Niekiedy zdarzają się ogrodzenia, które prezentują się dobrze jednak, kiedy się przyjrzymy, pewne detale są niedopracowane. Na szczęście są to pojedyncze przypadki. Jeśli chodzi o indywidualizm tego rozwiązania, możemy także dobrać kolor i wzór do swoich własnych oczekiwań oraz stylu posesji. To sprawia, że mamy możliwość zastosowania kilku kolorów czy wzorów w jednej konstrukcji. Takie rozwiązanie sprawdza się doskonale w przypadku posesji utrzymanych w stylu eklektycznym, który charakteryzuje się mieszaną zabudową i połączeniem różnorodnych motywów. 

Montaż ogrodzenia jest prosty i właściwie nie wymaga większego wkładu pracy ani specjalistycznych narzędzi czy maszyn. Co więcej, ogrodzenie plastikowe jest szeroko dostępne nie tylko w sklepach internetowych, ale także w marketach budowlanych, pewnie w nieco mniejszym zakresie. Dostępność ogrodzenia powoduje także szeroką rozbieżność między cenami poszczególnych wzorów, lecz jest ona spowodowana nie tylko liczebnością modeli na rynku, lecz także ich jakością. 

Na uwagę zasługuje też fakt, że ogrodzenie plastikowe jest tańsze od drewnianego czy wykonanego z naturalnego kamienia. To jest jeden z głównych czynników decyzyjnych u wielu inwestorów. 

Dlaczego NIE WARTO inwestować w ogrodzenie plastikowe?

Pamiętajmy jednak, że plastik to plastik. Wielu osobom, którym zależy na ekologii, nie spodoba się pomysł jeszcze większej ilości plastiku na posesji, niż jest to możliwe. Ten materiał rozkłada się setki lat, więc możemy być pewni, iż będzie dość wytrzymały. Jednak mając na uwadze los naszej planety, nie jest to idealne rozwiązanie. 

Plastiku nie pokona insekt czy kornik, tak jak dzieje się w przypadku ogrodzeń drewnianych. Jednak pamiętajmy, że plastikowa powierzchnia nie jest zbytnio odporna na zarysowania, uszkodzenia, a przede wszystkim odbarwienia. Dlatego po kilku ciepłych sezonach może się okazać, że poszczególne panele bardziej wystawione na słońce, straciły swój dawny kolor i blask. 

Ogrodzenie panelowe – ogrom zalet, mało wad 

Zaletą ogrodzenia panelowego jest jego ogromna uniwersalność. Można go wykorzystać na posesji na wiele różnych sposobów. Jest idealnym rozwiązaniem do ogrodzenia działki, ale także wyznaczenia wybiegu dla psa czy odseparowania rabatek od części rekreacyjnej. 

Stworzony z niezwykle wytrzymałego materiału, jakim jest stal ocynkowana, świetnie chroni posesję przed intruzami oraz wzrokiem sąsiadów. Mimo, że ma duży stopień ażurowości, można zastosować w nim specjalne przesłony, które zapewnią sporo prywatności na własnej działce. Dodatkowo materiał jest zabezpieczony powłoką antykorozyjną, w specjalnej technologii proszkowej. Nie wymaga więc żadnej impregnacji. 

Montaż jest banalnie prosty – wystarczy dobrze rozplanować rozmieszczenie słupów na działce, osadzić je w podłożu i zamontować gotowe panele ogrodzeniowe. Cała konstrukcja stanie się wówczas doskonałym tłem dla roślinności. Co więcej, nie blokuje ona dopływu światła, co działa pozytywnie nie tylko na rośliny, ale także na domowników. 

Ogrodzenie panelowe można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb – rozmiary paneli mogą być „uszyte na miarę” lub można także kupić gotowe elementy konstrukcyjne. Nic dziwnego, że to rozwiązanie zyskało rzeszę oddanych klientów. Wielu z nich już nie wyobraża sobie innego płotu na swojej posesji. 

Cała aranżacja ogrodzenia panelowego idealnie pasuje do każdego rodzaju posesji oraz do każdego stylu, w jakim utrzymany jest sam budynek. Tworzy doskonałe tło i świetnie wpisuje się w architekturę terenu. Co więcej, jest na tyle uniwersalnym elementem infrastruktury ogrodu, że można go zastosować nawet na terenach bardzo wymagających. Na posesji górzystej stworzy wówczas ustawienie schodkowe, które absolutnie nie obniży skuteczności i wytrzymałości konstrukcji. 

Ogrodzenie panelowe vs. ogrodzenie plastikowe

Potrzebujesz dobrej jakości ogrodzenia, które ma mało wad, a jego cena nie zrujnuje Twojego portfela? My stawiamy zdecydowanie na ogrodzenie panelowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów. Płot plastikowy ma wiele zalet, jednak patrząc na długofalowe efekty, po jakimś czasie jego skuteczność może się obniżyć. W przypadku ogrodzenia panelowego, nie ma o tym mowy. Pamiętajmy więc, że ogrodzenie posesji to naprawdę odpowiedzialna decyzja i należy zawsze dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.