Ogrodzenia panelowe cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością! Takie rozwiązanie, jest nie tylko dużo tańsze, ale także szybsze i łatwiejsze w montażu. Oszczędza producent, który produkuje gotowe półprodukty oraz klient, który może postawić ogrodzenie panelowe samodzielnie, bez dodatkowych opłat związanych z wynajmowaniem specjalnej firmy. Ogrodzenia panelowe przybierają coraz to nowe formy, kolory i kształty. Każdy znajdzie coś dla siebie, właśnie dlatego bezustannie zyskują na popularności.

Przęsło ogrodzeniowe panelowe – kolor i materiał

Aktualnie na rynku znajdziemy bardzo dużo przeróżnych kolorów przęseł ogrodzeń panelowych oraz ich motywów. Najbardziej popularne są oczywiście klasyczne metalowe przęsła o różnych kształtach. Możemy wybierać wśród poziomych i pionowych, klasycznych drutów o różnej grubości lub zdecydować się na coś nieco bardziej eleganckiego. Wiele firm chroni swoje projekty prawem autorskim. Zatem poszczególne wzory i ułożenie przęseł ogrodzeń panelowych nie mogą być kopiowane oraz rozpowszechniane.

Na rynku występują również inne, ciekawe przęsła ogrodzeń panelowych np. wykonane z wierzby, aluminium lub betonu. Różne wzory i kolory pozwalają na dopasowanie ogrodzenia panelowego do swojego indywidualnego pomysłu. To również sprawia, że takie rozwiązanie zyskuje na popularności. Ciekawe zabiegi stylistyczne, niecodzienne – nowoczesne lub eleganckie – kombinacje sprawiają, że przęsła ogrodzeń są doskonałym elementem dekoracyjnym i wykończeniowym. Dopasujemy je do każdego designu i stylu w jakim zaprojektowany został nasz taras oraz cały dom. Bez problemu również wykonamy przęsła ogrodowe na specjalne zamówienie.

Nowoczesna technologia pozwala uzyskać bardzo wysoki standard estetyczny oraz bezpieczeństwo. Przęsło ogrodzeniowe panelowe może być anty korozyjne, cynkowane, piaskowane i malowane, co zapewnia nawet kilkanaście lat jego trwałości. Zatem nie musimy się przejmować, że będzie to rozwiązanie na chwile. Takie ogrodzenie będzie nie tylko praktyczne, ale również wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Montaż przęseł ogrodzenia panelowego

Producenci zadbali również, aby ich produkty były szybkie i łatwe w montażu. Dołączają do nich kompletną instrukcję, która pozwala na samodzielne złożenie ogrodzenia panelowego. W ten sposób można zaoszczędzić na profesjonalnej firmie, zajmującej się montażem ogrodzeń. Wszystkie akcesoria do pełnego montażu, są zawsze dołączone w komplecie, tak, aby każdy bez problemów podobał temu zadaniu.

Internet również nie pozostaje w tyle. Znajdziemy wiele instrukcji krok po kroku oraz wideo prezentacji, które pokazują jak łatwe jest montowanie wszelkiego rodzaju przęseł ogrodzenia panelowego. 

Przęsła ogrodzenia panelowego na zamówienie

Ze względu na ogromną popularność, jaką cieszy się aktualnie ogrodzenie panelowe w Polsce, wiele firm zdecydowało się na tworzenie ich na specjalne zamówienie. Zwykle ogrodzenia panelowe wykonywane są w trzech standardowych wysokościach: 103 cm, 153 cm i 250 cm. Ilość wzorów i kolorów dostępna w sklepach jest spora, ale może nie pasować do każdej koncepcji architektów. W związku z tym profesjonalne firmy wykonują przęsła ogrodzeń panelowych na specjalne zamówienia. Mogą one dostosować ich szerokość, wysokość, materiał, kolor i wzór. Wszystko jest indywidualnie ustalane z klientem.

Firmy takie proponują również pomoc w montażu ogrodzenia i chętnie odpowiadają na wszelkie pytania oraz wątpliwości swoich klientów.

Jak można się domyślić, taka usługa nie należy do najtańszych, więc jeśli zależy nam na oryginalnym efekcie i niepowtarzalnym ogrodzeniu – musimy przygotować się na duży wydatek. Przęsła ogrodzeniowe przygotowane na zamówienie są kłopotliwe również w momencie, kiedy pojawi się konieczność ich podwyższenia. Klasyczne ogrodzenia panelowe, możemy podnieść na kilka sposobów np. wydłużając słupki lub stosując podmurówkę, a dodatkowe przęsła czy fundamenty znajdziemy w każdym sklepie. Sytuacja komplikuje się w przypadku ogrodzenia stworzonego na specjalne zamówienie. Wtedy musimy ponownie poprosić firmę o pomoc.

Przęsło ogrodzeniowe panelowe – rodzaje

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy na runku znajdziemy wiele różnych materiałów i kolorów przęseł ogrodzeń panelowych. Wybór jest naprawdę spory, więc jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak różnią się one nie tylko materiałem, ale także wzorami. Możemy zdecydować się na proste i klasyczne ogrodzenie, bardziej eleganckie, a nawet niezwykle nowoczesne. Ogrodzenia panelowe dają nam wiele możliwości do wyboru.

Najbardziej popularne są przęsła ogrodzeniowe tzw. druty w pionie lub poziomie. Na runku znajdziemy wiele grubości i kolorów tego rozwiązania. Jest ono dość proste w pielęgnacji, będzie też pasowało do większości działek. Jednocześnie jest to zdecydowanie najtańsza opcja.

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są przęsła ogrodzeniowe, które swoim kształtem przypominają żaluzje. Takie rozwiązanie daje nam bardzo dużo prywatności, a jednocześnie nie jest płaskie i nudne. Tutaj również możemy wybierać wśród ułożeń pionowych i poziomych oraz różnych grubości. 

Wiele osób decyduje się także na przęsła ogrodzeń panelowych stylizowanych na eleganckie, stare płoty. Wtedy mamy do czynienia z ciekawym wycięciem drutów, łukami i ostrymi zakończeniami. Takie przęsła zwykle charakteryzują się niewysoką budową i mają raczej charakter ozdobny, niż zabezpieczający czy zasłaniający. Takie rozwiązania pięknie prezentują się na frontach domów jednorodzinnych, połączonych z eleganckimi bramami wjazdowymi.

Ostatnim ciekawym i popularnym wzorem są przęsła wykonane w nowoczesnym stylu. Mają one wiele zalet – przede wszystkim dają nam komfort i zasłaniają możliwość zaglądania na nasz teren. Oprócz tego charakteryzują się ciekawym wykończeniem, geometrycznymi kształtami i wzorami umieszczonymi na każdym panelu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie, będzie też doskonałym wykończeniem współczesnego projektu.

Przęsła ogrodzeniowe panelowe

Można śmiało przyznać, że rodzajów, kolorów i motywów przęseł ogrodzeniowych jest naprawdę sporo! W związku z rosnącą popularnością oryginalnych i nietypowych ogrodzeń, rynek rozwija się bardzo szybko. Firmy ścigają się w coraz to nowych wzorach na przęsła ogrodzeniowe panelowe, które idą z duchem czasu. Znalezienie idealnego produktu dla siebie nie będzie zatem dużym problemem – wystarczy przyjrzeć się aktualnym trendom oraz dostępnym ofertom i dopasować gotowe elementy do swojego projektu.