Funkcjonalna tania brama wjazdowa to priorytet dla tych, którzy już ponieśli duże koszty na budowę domu oraz ogrodzenie i szukają oszczędności. Mnogość ofert i bardzo zróżnicowane ceny bram wjazdowych, zamiast wybór ułatwiać, często dezorientują. Z jednej strony kusi niskimi cenami asortyment z marketów, z drugiej strony solidne wykonanie przy zakupach prosto od producenta. Na co zwracać uwagę, aby nie żałować i jaką bramę wybrać najlepiej – podpowiadamy.

Do jakiego ogrodzenia pasuje tania brama wjazdowa z paneli ogrodzeniowych?

Wjazdowa brama panelowa jest produktem nowoczesnym, dostosowanym do modnej obecnie stylistyki minimalistycznej i należy do najtańszych na rynku. Można ją instalować zarówno na terenach przemysłowych, jak i na prywatnych posesjach. Jest ażurowa, a jej wypełnieniem są stalowe ocynkowane panele 2D lub 3D. Te ostatnie zbudowane są z cieńszych drutów, ale dzięki przetłoczeniom w kształcie litery V zachowują równie dobrą sztywność, co ma znaczenie dla wytrzymałości bramy. Dobrej jakości tania brama wjazdowa, wykonana z paneli, może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, o czym zapewniają eksperci, jeśli zostanie dodatkowo zabezpieczona malowaniem proszkowym. Jak widać, jest to dobra inwestycja, która może także znakomicie się prezentować. Oto kilka przykładów ogrodzeń, do których pasuje taka brama:

- ogrodzenie panelowe

Brama panelowa została stworzona właśnie z myślą o płocie panelowym. Tworzy z nim spójną całość i prezentuje się znacznie lepiej, niż brama pełna z innych materiałów. Czasem można kupić ją w komplecie z panelową furtką. Dzięki opracowanemu systemowi prostych i łatwych mocowań można ją szybko zamontować do słupków w ogrodzeniu panelowym. Jest na tyle lekka, że nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla równie lekkiej konstrukcji całego ogrodzenia.

- ogrodzenie gabionowe

Tania brama wjazdowa z paneli ogrodzeniowych znakomicie zaprezentuje się skomponowana z ogrodzeniem z gabionów z tego względu, że same kosze gabionowe wykonuje się często również z paneli. Posiadają one takie same lub podobne rozstawienie i kształt oczek. Przy wyborze trzeba tylko dopasować bramę do ogrodzenia kolorystycznie.

- ogrodzenie z siatki

Siatka ogrodzeniowa, czy leśna jest jeszcze wciąż często stosowana jako materiał na ogrodzenia ze względu na niską cenę. Przydaje się szczególnie do grodzenia dużych terenów rolnych, czy przemysłowych. Tania brama wjazdowa z paneli będzie mocną i trwałą częścią takiego ogrodzenia.

- ogrodzenie pełne

Brama panelowa może stanowić ciekawe wypełnienie ogrodzenia pełnego betonowego, czy drewnianego. Jeżeli ktoś chce mieć dużo prywatności w ogrodzie i postawi pełne ogrodzenie, ale dom jest na tyle atrakcyjny, że nie chce go zasłaniać, tania brama wjazdowa z paneli będzie doskonałym rozwiązaniem.

Tania brama wjazdowa – jak nie dać się oszukać?

Na koszt bramy wpływa wiele czynników. Należą do nich między innymi ilość i jakość zużytych materiałów do produkcji. Już na tej podstawie można zorientować się, że brama ażurowa będzie tańsza niż pełna wykonana z takiego samego surowca, ponieważ do jej produkcji potrzeba go mniej. Jeśli więc szuka się bramy w przystępnej cenie, uwagę przyciąga tania brama wjazdowa z paneli ogrodzeniowych. Można taką kupić w marketach, serwisach aukcyjnych lub od producenta. Co ciekawe, przy podobnie wyglądającej bramie panelowej o takich samych lub zbliżonych wymiarach zauważa się duże różnice w cenach. Wynikają często z tego, że niska cena, która jest podawana i widoczna dla klienta dotyczy często nie całej bramy, lecz jej metra kwadratowego. Taką sytuację często obserwuje się na aukcjach, gdzie sprzedawca chce przykuć uwagę klienta niską ceną. Markety natomiast oferują często tanie bramy, gdzie cena za pełnowymiarową bramę wjazdową jest dużo niższa niż u producenta oferującego wizualnie podobny produkt, którego jakości laik nie jest w stanie ocenić. Widzi jedynie różnice w cenie, a podane w specyfikacji informacje są podobne. Często jedyną, ale wiele mówiącą o jakości różnicą, na którą klient czasem wcale nie zwraca uwagi, jest waga produktu. Okazuje się, że brama wjazdowa wykonana z paneli o takiej samej grubości kształtowników, czy drutów i takich samych wymiarach, może ważyć przykładowo 76 kg, a ta oferowana w markecie 36 kg. To powinien być sygnał ostrzegawczy, że nie ma się do czynienia z takiej samej jakości produktem. Warto na to zwrócić uwagę.

Tania brama wjazdowa – dlaczego podobnie wyglądające bramy różnią się wagą?

Na to pytanie powinni odpowiedzieć sprzedawcy. Są jednak wszelkie podstawy do tego, aby sądzić, że w przypadku lżejszej bramy, której główne parametry i wymiary są takie same jak w bramie cięższej, zastosowano inny materiał lub przy takim samym rozstawie oczek grubość drutów panelowych jest mniejsza. Możliwe jest też wykorzystanie gorszej jakości kształtowników, które zastosowane w ramach bramy są zwykle dużo cięższe od wypełniających panele stalowych drutów. Na wagę produktu końcowego wpływa też grubość warstw zabezpieczających przed korozją, takich jak ocynk, czy farba, którą dodatkowo maluje się bramę, aby zwiększyć wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Na wagę ma wpływ także osprzęt, który jest konieczny do zamontowania bramy. Jeśli w tej lżejszej wersji go nie ma i trzeba kupić dodatkowo, może się okazać, że w efekcie klient zapłaci dużo więcej.

Jak widać, tania brama wjazdowa zakupiona od producenta, który ją firmuje własną marką i udziela na nią gwarancji, jest zdecydowanie korzystniejszym zakupem, niż podobna zakupiona w markecie, lecz o połowę lżejsza. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić wszystkie szczegóły, gdyż właśnie od nich często wiele zależy. Jeśli się tego nie dopilnuje i dokona spontanicznego zakupu pod wpływem zauroczenia niską ceną, szybko może się okazać, że produkt nie spełnia oczekiwań. Warto przy zakupie zwracać uwagę nie tylko na jakość samej bramy, ale też systemów mocujących, zawiasów, ryglowania, ponieważ to one decydują często o jej funkcjonalności. Jeśli będą kiepskiej jakości, w takim ruchomym produkcie jak brama, szybko uwidoczni się to w problemach z użytkowaniem.