Przy wyborze ogrodzenia dla firmy priorytetem jest nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim jego szybki montaż oraz trwałość bez konieczności przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych. Postawienie funkcjonalnego płotu zabezpieczającego mienie firmy i jej pracowników przed osobami trzecimi, który jednocześnie nie będzie utrudniał prowadzenia działalności to cel przyświecający wszystkim ludziom biznesu. Im mniej nakładów finansowych pochłonie, tym lepiej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ogrodzenia dla firmy?

Ogrodzenia dla firmy mogą mieć charakter płotów tymczasowych lub stałych. Pierwszy przypadek dotyczy inwestorów, którzy często przenoszą działalność lub budują swoją firmę od podstaw i muszą na czas stawiania budynków zabezpieczyć teren budowy. Czasem płot, który miał pełnić rolę tymczasowego, zostaje na stałe, jeśli się sprawdzi. Niekiedy tymczasowe ogrodzenie zabiera firma, która była wykonawcą robót i trzeba stawiać płot od nowa. Każdy przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna działalność, chce, aby firma mogła zacząć działać jak najprędzej przy możliwie najniższych kosztach. Dobrze jeśli te kryteria uwzględni się również przy wyborze ogrodzenia dla firmy. Niska cena płotu ma znaczenie także z tego względu, że firmowe ogrodzenia są opodatkowane, a wysokość podatku wynosi około 2 procent od wartości ogrodzenia. Ma to znaczenie szczególnie przy grodzeniu dużych terenów. Trzeba pamiętać jednak, że niska cena nie może iść w parze z mierną jakością płotu, ponieważ szybko trzeba będzie je wymieniać na nowe i w efekcie zamiast oszczędności, firma poniesie dodatkowe koszty. Należy znaleźć rozwiązanie, które będzie niedrogie i trwałe, a do tego łatwe w montażu. Jeśli właściciel przedsiębiorstwa chce, aby wejście do jego siedziby oraz szyld były dobrze widoczne z daleka, powinien zdecydować się na ażurowe ogrodzenie dla firmy, które nie zasłoni widoku i sprawi, że interesanci łatwo ją znajdą.

Brama wjazdowa ważnym elementem ogrodzenia dla firmy

Każde ogrodzenie dla firmy musi być wyposażone w odpowiednią bramę, dostosowaną do profilu działalności i rodzaju pojazdów, które będą przez nią przejeżdżać. Do wyboru są różne wielkości i rodzaje bram. Mogą być one dwuskrzydłowe lub przesuwne, zautomatyzowane lub nie. To, jaki rodzaj najlepiej wybrać może zależeć też od usytuowania samej działki. Przykładowo bramy panelowe dwuskrzydłowe najlepiej sprawdzą się w przypadku wąskich długich działek, na których nie parkuje się pojazdów tuż za bramą, ponieważ według obowiązujących przepisów musi być ona otwierana do wewnątrz. Na szerokich działkach natomiast idealne będą bramy przesuwne, w których przesuwające się skrzydło bramy chowa się za ogrodzenie. W takim wypadku trzeba jednak pamiętać, że szerokość bramy nie może być większa niż długość ogrodzenia. Przykładowo jeśli szerokość bramy będzie wynosiła 8 metrów, to ta część ogrodzenia, wzdłuż której będzie się ona przesuwać nie może być krótsza niż wspomniane 8 metrów. W ogrodzeniach dla firmy terenów przemysłowych, gdzie ruch pojazdów jest nasilony, a bramy najczęściej mają pokaźne rozmiary, stosuje się napęd automatyczny.

Jaki typ ogrodzenia dla firmy sprawdzi się najlepiej?

Najlepszą propozycją ogrodzenia dla firmy będzie ogrodzenie systemowe, które powstaje w zakładzie produkcyjnym w formie powtarzalnych elementów i można je w łatwy i szybki sposób zamontować na miejscu. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje ogrodzenie panelowe, którego zalety dostrzegli przedsiębiorcy jeszcze zanim trafiło na posesje prywatne. Oto czym się wyróżnia i jakie są jego zalety:

- modułowa budowa paneli

Pozwala na dostosowanie ogrodzenia dla firmy do jej potrzeb. Produkowane są w ten sposób panele proste 2d i panele przetłaczane 3d, wyróżniające się charakterystycznym kształtem litery V. Dostępne w najróżniejszych rozmiarach poszczególne panele można dowolnie łączyć za pomocą obejm, tworząc ogrodzenia niskie, średnie lub wysokie. Można je rozbudowywać wzwyż i wymieniać pojedyncze panele ogrodzeniowe w razie uszkodzenia bez konieczności demontażu całego ogrodzenia. Nadają się do łączenia z różnymi bramami wjazdowymi.

- łatwy i szybki montaż w miejscu przeznaczenia

Prostota montażu wynika nie tylko z modułowego charakteru paneli i opracowanego prostego systemu mocowań, ale również z faktu, że ogrodzenie panelowe dzięki swej lekkiej sztywnej konstrukcji nie wymaga ciągłych fundamentów, a jedynie punktowych pod samymi słupkami. Obniża to koszt i skraca czas montażu. Ogrodzenie może mieć podmurówkę betonową, ale nie jest ona wymagana, jeśli teren jest stabilny.

- trwałość

Ogrodzenie panelowe wykonane z ocynkowanej ogniowo stali jest mocne i trwałe. Jak twierdzą eksperci, wytrzymałość na korozję w tym wypadku wynosi nawet 10 lat. Można ją jeszcze zwiększyć nawet do kilkudziesięciu lat, decydując się na panele ocynkowane ogniowo i pomalowane proszkowo. Takie ogrodzenie dla firmy będzie idealnym wyborem, ponieważ nie wymaga renowacji przez wiele lat.

- wysoka estetyka

Nowoczesny minimalistyczny wygląd doskonale wpisuje się we współczesne trendy, a ażurowy charakter ogrodzenia nie zasłania widoku siedziby firmy i jej szyldu, co dobrze wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa i ułatwia kontrahentom dotarcie do niego.

- łatwy demontaż i możliwość przeniesienia w inne miejsce

Może to mieć duże znaczenie dla firmy, która ze względu na charakter działalności czasem zmienia lokalizację. Przydaje się również na terenach przemysłowych, czy rolniczych, gdzie okresowo stosuje się wydzielanie stref wewnętrznych za pomocą ogrodzenia.

- niska cena w porównaniu z innymi typami ogrodzeń

Ogrodzenia panelowe należą do najtańszych na rynku, co jest dużym atutem szczególnie przy grodzeniu dużych terenów. Przystępna cena paneli i montażu to nie tylko spore jednorazowe oszczędności dla firmy, ale także można je zauważyć przy obliczaniu podatku od nieruchomości, gdzie o jego rzeczywistej wysokości decyduje wartość ogrodzenia.

Płot panelowy to optymalny wybór ogrodzenia dla firmy. Ma wszystkie zalety, których poszukują przedsiębiorcy, aby właściwie zabezpieczyć mienie firmowe. Wymienione plusy tego ogrodzenia nie oddają w pełni możliwości, jakie posiada. Jego potencjał wciąż odkrywany jest na nowo.